Atrakcje

Górskie Szlaki Turystyczne

Brenna jest wspaniałą bazą wypadową na górskie wycieczki.

Szeroki wybór Szlaków turystycznych | Przepiękny Krajobraz Beskidów

Brenna jest wspaniałą bazą wypadową na górskie wycieczki. Posiada znakomicie oznaczone szlaki, które mają tu swój początek.

Z naszego obiektu wychodzą Państwo na „szlak zakochanych”, który jest doskonałą propozycją 1,5 godzinnego spaceru dla średnio wymagających turystów.

Dla bardziej wymagających naszych gości proponujemy dalszy spacer … z pod „Krzyża zakochanych” udać się przez „Sznurówkę” na „Błatnią” 917m.n.p.m (1 godz. 24 min -pieszo /ok. 5 km), gdzie można odpocząć w schronisku górskim lub na Ranczo Błatnia.

Wyruszając na wschód w spacerowej atmosferze (większość asfaltem) dochodzimy na przełęczy Karkoszczonka z „Chatą Wuja Toma” (ok 1, godz. -pieszo /ok.4 km) lub /wraz z nowoczesnym kompleksem narciarskim Beskid Sport Arena a  stamtąd już kawałek do Szczyrku.

Dla wprawionych turystów „Chata Wuja Toma „ to tylko przystanek podczas wędrówki na Klimczok (ok.2godz. – pieszo/ ok.7km) a dalej na Szyndzielnie gdzie można posilić się  w górskich schroniskach.

Dokoła mamy również inne szczyty Beskidu Śląskiego: Grabową ok. 2 godz.- pieszo (7,5 km), z której można dalej pójść na wschód na przełęcz Salmopolską i Karkoszczonkę lub kierując się na zachód zdobyć Stary Groń, wdrapać się na wierzę widokową i zejść do centrum Brennej.

Polecamy również trasę na Równicę 2,5 godz.-pieszo (10 km), gdzie po wytężonym wysiłku czeka nagroda w postaci przejażdżki na torze saneczkowym lub wizyta w restauracji „pod ziemią” tj w Czarcim Kopycie. Warto również zachęcić do wyprawy na Trzy Kopce: 2,5 godz.-pieszo (9,5 km) i odwiedzić tam „Telesforówkę”.

Jednak  naszym Gościom najbardziej polecamy zdobyć szczyt Kotarz 2,2 godz. -pieszo (8,0 km), który codziennie „wita” na naszym tarasie…. Wraz z najbardziej dzikim zakątkiem tego regionu… halą jaworową…

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *